

Это описание. Нажмите, чтобы отредактировать

Это описание. Нажмите, чтобы отредактировать

Это описание. Нажмите, чтобы отредактировать

Это описание. Нажмите, чтобы отредактировать
Діти з особливими потребами.
У реабілітаційній роботі з дітьми-інвалідами необхідно поєднувати лікувально-відновлювальні заходи із корекційно-педагогічними методами. Створення рівноваги психіки і поведінки, можливостей організму та компенсуючих чинників дає змогу одержати високий ступінь реабілітації дитини з обмеженими можливостями.Відомо, що деструктивні стани з’являються як наслідок незадоволення позитивних потреб або їх викривлення, особливо це спостерігається коли дитина з особливими потребами втрачає внутрішню енергію для саморозвитку. Посилюється дискомфорт, що призводить до негативних почуттів і емоцій, а також неконструктивних механізмів психологічного захисту.
Техніка: «Я - дерево»
Мета: діагностика сприйняття дитиною себе і себе в оточенні близьких людей.
Інвентар: папір, кольорові олівці.
Вікові рамки застосування: діти від 5 років.
Алгоритм роботи:
Інструкція: Уяви, що ти одного разу прокинувся і став деревом. Намалюй зараз це дерево. Після того, як дитина намалювала необхідно задати такі питання:
- Що це за дерево?
- Хто посадив це дерево?
- Де воно росте?
- Хто доглядає за деревом?
- Як доглядають за деревом (поливають, удобрюють, підстригають гілки, обкопують, обривають сухі листочки ....)? Як часто?
- Тобі подобається як доглядають за деревом? Як би тобі хотілося?
- Тобі подобається це дерево?
- Кому воно ще може подобатися? Чому?
Якщо дитину щось не влаштовує в самому дереві або в догляді за ним, можна попросити намалювати таке дерево, яке хочеться.
Коли дитина говорить від імені дерева, можна запитати: Що дерево відчуває, коли про нього піклуються або не піклуються?
Висновок: ця техніка дозволяє побачити, як дитина сприймає турботу про себе, ставлення до цієї турботи з боку батьків або опікунів.
